<div id="topleftmenu"><!-- [et_pb_line_break_holder] --><a href="http://app.inlingos.com/login">כניסה</a><!-- [et_pb_line_break_holder] --><a href="http://app.inlingos.com/registration">הרשמה</a><!-- [et_pb_line_break_holder] --></div><!-- [et_pb_line_break_holder] --><div id="mobileHamburger"><!-- [et_pb_line_break_holder] --> <span></span><!-- [et_pb_line_break_holder] --> <span></span><!-- [et_pb_line_break_holder] --> <span></span><!-- [et_pb_line_break_holder] --></div>

תנאי שימוש

 

למרות שהחברה אוסרת התנהגות והעלאת תכנים פוגעניים או בעלי זכויות יוצרים במסגרת השירות, היא איננה יכולה להיות אחראית להעלאה של תכנים שכאלו למערכת. העלאת תכנים שכאלו הן על אחריות המשתמש בלבד.

תנאי החשבון

 1. עליכם להיות בני 18 או יותר על מנת להשתמש בשירות.
 2. עליכם לספק לנו שם מלא וכתובת דואר אלקטרוני מעודכנת ופעילה וכן מידע אחר שנזדקק לו לטובת תהליך הרישום.
 3. שם משתמש מיועד למשתמש אחד בלבד. שימוש בשם משתמש על ידי מספר אנשים אינו מותר. תוכלו ליצור משתמשים על פי הפירוט בתוכנית שבחרתם.
 4. אין לשתף את סיסמת החשבון עם אף גורם. מחובתכם לשמור על נושא אבטחת המידע וההרשאות בחברתכם. אתר InLingos אינו אחראי ולא יהיה אחראי למידע או נזק שיגרם כתוצאה מאי עמידה בתנאי השימוש וחובת השמירה על הסודיות.
 5. אתם ורק אתם אחראים באופן בלעדי לחומרים ולפעילות שנעשית בחשבונכם כולל מעצבים ומתרגמים שקיבלו הרשאה תחת החשבון שלכם.
 6. חל איסור מוחלט לבצע פעילות שאינה חוקית או למטרה שאינה מורשית. בשום פנים ואופן אין להפר חוקים מקומיים של האזור המשפטי בו אתם נמצאים, בכלל זה חוקים הקשורים לזכויות יוצרים ולחוקים אחרים.

תנאי החיוב

 1. השירות מחוייב מראש ואינו בר החזרה.
 2. לא יהיו החזרים או זיכוי לשירות עבור שימוש חלקי מן החודש. לא יהיו החזרים עבור שדרוג או שינמוך או החזר עבור חודשים לא פעילים בחשבון פתוח שלא לפי התוכנית וזאת על מנת להיות שווים כלפי כולם ללא יוצאים מן הכלל.
 3. כל המחירים המצויינים באתר הינם לפני מיסי מע״מ או כל מס אחר שתטיל הרשות המוסמכת. הלקוח ישא בכל תשלומי המיסים באם יוטלו על ידי רשות המיסים או כל גוף בעל סמכות.
 4. תוכלו לעבור לתכנית גדולה יותר בכל שלב של המנוי הפעיל.
 5. אורך התוכנית לא יוכל להתארך או להשתנות אלא אם שינויים אלו פורטו בעלות התכנית.
 6. דפים שלא נוצלו עד תום התוכנית, יפוגו ולא יהיו ניתנים לשימוש בתוכנית החדשה. התוכנית תתאפס ומספר העמודים יהיה בהתאם לתוכנית החדשה שנבחרה על ידיכם.
 7. שדרוג מאושר מתוכנית א׳ לתוכנית ב׳ יעלה רק כגובה הפרש העלויות בין תוכנית א׳ לתוכנית ב׳.

ביטול או סגירת החשבון

 1. ניתן לבטל ולמחוק את המסמכים שהעליתם למערכת בכל רגע נתון, על ידי לחיצה על כפתור ״Delete" בתוך המערכת.
 2. במסך המסמך ניתן למצוא כפתור לביטול השירות באופן מיידי וללא צורך בהסברים.
 3. בקשה טלפונית לביטול השירות או בקשה באמצעות דואר אלקטרוני, תחשב כבקשת ביטול תקפה.
 4. המידע בחשבון המשתמש יימחק לחלוטין רק לאחר 5 ימי עבודה מרגע הגשת בקשת הביטול. לאחר 5 ימים לא ניתן יהיה לשחזר דבר מהמידע..
 5. ביטול חשבון שיתבצע בתקופת השירות לא יגרור תשלום נוסף.
 6. בעלי האתר והמערכת הינם הבעלים הבלעדיים ורק הם רשאים להקפיא או לסגור את החשבון ו/או לא לאפשר שימוש במערכת או באתר, מכל סיבה ובכל זמן. סגירת החשבון תגרום למחיקת החשבון וההרשאות לגישה למערכת ומחיקת כל התוכן. אתר InLingos ובעליו רשאים לסרב לתת ואו למכור שירות לכל אדם או גוף מכל סיבה שהיא.

  שינויים בשירות או בתמחיר

 1. אתר InLingos שומר לעצמו את הזכות לבצע שינויים זמניים או קבועים בשירות, להפסיקו לזמן קצוב או לתמיד ללא התראה מראש.
 2. מערכת האתר ומנהליו אינם אחראים כלפיך או כלפי צד שלישי בגין שינויים במערכת, במחיר, או בפעילותו הסדירה של האתר.

בעלות על תוכן וזכויות יוצרים

 1. אתם מתחייבים כי כל התכנים והקבצים בהם אתם משתמשים אינם מפרים את חוק זכויות היוצרים.
 2. אתם מתחייבים כי כל החומרים שבהם אתם משתמשים הינם קניינכם וכי אתם רשאים לעשות בהם שימוש.
 3. כל החומרים העוברים, נאגרים, מעובדים או משודרים במערכת הינם קניינכם, לנו אין חלק בו והוא נשאר שלכם.
 4. אנו מספקים כלים המאפשרים שיתוף עם בעלי מקצוע אחרים. דעו כי תוכן ששיתפתם עם מתרגמים ואו מעצבים אחרים, יכול לעבור דרכם לצד שלישי ללא הסכמתכם. אנו ממליצים לכם לבנות הסכם עבודה מסודר עם ספקי המשנה שלכם.
 5. אתם מאפשרים לעובדי ומנהלי האתר, זכות לשנות, לשחזר, לשכפל ולהציג, את התוכן שאתם מעלים על מנת לספק את השירות והתמיכה כפי שמתחייב מתנאי השימוש.
 6. בעלי האתר ומנהליו אינם מסננים תוכן בעת העלאתו לאתר, אך נשמרת להם זכותם (לא חובתם) ועל דעתם הבלעדית, לבצע סינון לתכנים בכל רגע נתון.
 7. האתר, ממשק המשתמש, הנראות וחווית המשתמש באתר מוגנים בזכויות יוצרים. אין להעתיק, לשכפל או לעשות שימוש בחלק או כל התוכן המופיע באתר, בקוד ה-html; css או javascript וכן בכל התוכן הגרפי והתוכן הכתוב מבלי לקבל רשות כתובה מבעלי האתר.

תנאים כלליים

 1. השימוש באתר הוא על אחריותכם בלבד. והשימוש בו הוא כמות שהוא ועל בסיס זמינותו
 2. תמיכה טכנית מוענקת ללקוחות משלמים והיא אפשרית במייל, בצ׳אט או בטלפון.
 3. התמיכה ניתנת בשפות עברית ואנגלית. בעתיד יורחב השירות לרוסית וערבית.
 4. ברור לכם שאתר InLingos משתמש בציוד ובכלים של צד שלישי על מנת שהאתר יפעל. בין היתר נעשה שימוש בתוכנה, חומרה חיבור רשת, איחסון מידע ועוד מספר כלים על מנת שהאתר יעבוד.
 5. אין לשנות, להעתיק לפרוץ או לשנות ולהעביר את השירות על מנת שיווצר מצג שווא או התחזות לאתר InLingos.
 6. אתם מסכימים כי לא תעתיקו, תשכפלו, תמכרו או תנצלו כל חלק של השירות מבלי לקבל אישור כתוב מאתר InLingos.
 7. חשבונות שיכילו על פי דעתנו הבלעדית, חומר לא חוקי, פוגעני, מאיים, מבזה, מעוות, פורנוגרפי או כזה הפוגע בזכויות הקניין של צד שלישי, עלולים לגרום לביטול או הקפאת החשבון ולמחיקת החומר כפי שמופיע בתנאי השימוש.
 8. אלימות מילולית, פיזית, כתובה או איומים באלימות שכזו, כלפי מי מעובדי האתר או מי  מלקוחותיו או נותני השירות באתר, או ספקיו, יגרור סיום ההתקשרות וביטול השירות באופן מיידי.
 9. לכל משתמש מוקצב רוחב פס ממוצע על פי שימוש כלל משתמשי המערכת. חריגה מרוחב פס זה, שנקבע בלעדית על ידינו, עלולה לגרום להקפאת השירות עד למציאת פתרון לצריכה המוגברת של רוחב הפס.
 10. אתר InLingos אינו מבטיח (1) שהשירות עונה על ציפיותיכם ודרישותיכם, (2) שהשירות יופעל ברצץ וללא הפרעות, בזמן, מאובטח ונטול תקלות, (3) שהתוצאה שתושג באמצעות המערכת תהיה מדוייקת ואמינה, (4) שאיכות כל מוצר, שירות, מידע, או כל חומר הנרכש או מתקבל מהשימוש באתר, יענה על כל ציפיותיכם, (5) שכל התקלות שייתכנו בשירות יתוקנו.
 11. אתם מבינים מפורשות שהאתר, בעליו או מי מטעמו, אינו אחראי באופן ישיר או בעקיפין לכל נזק שיגרם כולל ולא רק לפגיעה בהכנסות, במידע, בזמן ואפילו אם עדכנתם כי נזקים כאלו עלולים להתרחש כתוצאה מ: (1) שימוש או אי יכולת להשתמש בשירות, (2) לרכישת פתרון חלופי למערכת או שימוש בפתרון שכזה על מנת לפתור בעיה (3) שינויים שנעשו כתוצאה מכניסה לא חוקית למידע ולחשבון שלכם, (4) הצהרות או פעולות של גורמים צד שלישי במערכת, (5) כל דבר אחר הקשור לתקינות השירות.
 12.  חוסר יכולת לכםות את תנאי השימוש לא יחשב כויתור או הסכמה. תנאי שימוש מכסים את ההסכם בין Inlingos לביניכם המכיל את כל תנאי השימוש הכוללים גם תנאי שימוש קודמים.
 13. שאלות על תנאי השימוש יכולות להשלח ל: contact@inlingos.com.
עדכון אחרון 1.5.17

 

Terms Of Service

By using the inlingos.com web site (“Service”), you are agreeing to be bound by the following terms and conditions (“Terms of Service”).

inlingos.com reserves the right to update and change the Terms of Service from time to time without notice. Any new features that augment or enhance the current Service, including the release of new tools and resources, shall be subject to the Terms of Service. Continued use of the Service after any such changes shall constitute your consent to such changes.

Violation of any of the terms below will result in the termination of your Account. While inlingos.com prohibits such conduct and Content on the Service, you understand and agree that inlingos.com cannot be responsible for the Content uploaded on the Service. You agree to use the Service at your own risk.

Account Terms

1. You must be 18 years or older to use this Service.

2. You must provide your legal full name, a valid email address, and any other information requested in order to complete the signup process.

3. Your login may only be used by one person – a single login shared by multiple people is not permitted. You may create separate logins for as many people as your plan allows.

4. You are responsible for maintaining the security of your account and password. inlingos.com cannot and will not be liable for any loss or damage from your failure to comply with this security obligation.

5. You are responsible for all Content uploaded and activity that occurs under your account (even when Content is posted by others who have accounts under your account).

6. You may not use the Service for any illegal or unauthorized purpose. You must not, in the use of the Service, violate any laws in your jurisdiction (including but not limited to copyright laws).

Billing Terms

1. The Service is billed in advance and is non-refundable.

2. There will be no refunds or credits for partial months of service, upgrade/downgrade refunds, or refunds for months unused with an open account. In order to treat everyone equally, no exceptions will be made.

3. All fees are exclusive of all taxes, levies, or duties imposed by taxing authorities, and you shall be responsible for payment of all such taxes, levies, or duties. Exceptions may apply for Italian entities.

4. You can upgrade to a bigger plan at any time during your subscription period.

5. Plan length cannot be extended or changed unless otherwise specified in the Pricing Conditions.

6. Unused pages expire at the end of the subscription period.

7. For any allowed Service upgrade in plan level, you'll be charged the difference between the new plan level and the old one.

Cancellation and Termination

1. You can cancel your uploaded documents and related data at any time by clicking on the Delete link inside the Service. The Document screen provides a simple no questions asked cancellation link.

2. An email or phone request to cancel your account is considered cancellation.

3. All of your Content will be deleted from the Service within 5 working days upon cancellation. The deleted data can not be recovered once 5 working days have passed.

4. If you cancel the Service before the end of your current paid up month, you will not be charged again.

5. inlingos.com, in its sole discretion, has the right to suspend or terminate your account and refuse any and all current or future use of the Service, or any other inlingos.com services, for any reason at any time. Such termination of the Service will result in the deactivation or deletion of your Account or your access to your Account, and the forfeiture and relinquishment of all Content in your Account. Redokun reserves the right to refuse service to anyone for any reason at any time.

Modifications to the Service and Prices

1. inlingos.com reserves the right at any time and from time to time to modify or discontinue, temporarily or permanently, the Service (or any part thereof) with or without notice.

2. inlingos.com shall not be liable to you or to any third party for any modification, price change, suspension or discontinuance of the Service.

Copyright and Content Ownership

1. All content and files uploaded on the Service must comply with the Italian copyright law.

2. You represent and warrant to us that you or your licensors own all right, title, and interest in and to your Content.

3. We claim no intellectual property rights over the Content that is transmitted, stored, accessed, or processed in your account. Your profile and Content uploaded remain yours.

4. We provide functions that allow you to control who may access your Content. If you enable the features that allow you to share your Content with others, anyone you've shared content with may have access to your Content and may distribute it to others without your consent.

5. You hereby grant inlingos.com and its employees the right, to use, modify, adapt, reproduce and display Content you upload on the Services solely to the extent necessary to provide the Services or as otherwise permitted by these Terms of Service.

6. inlingos.com does not pre-screen Content, but inlingos.com and its designee have the right (but not the obligation) in their sole discretion to refuse or remove any Content that is available via the Service.

7. The look and feel of the Service is copyright ©2017 inlingos.com All rights reserved. You may not duplicate, copy, or reuse any portion of the HTML/CSS, Javascript, or visual design elements or concepts without express written permission from inlingos.com

General Conditions

1. Your use of the Service is at your sole risk. The service is provided on an “as is” and “as available” basis.

2. Technical support is only provided to paying account holders and is only available via email, telephone or web chat.

3. Support for inlingos.com services is only available in English and Italian.

4. You understand that inlingos.com uses third party vendors and hosting partners to provide the necessary hardware, software, networking, storage, and related technology required to run the Service.

5. You must not modify, adapt or hack the Service or modify another website so as to falsely imply that it is associated with the Service, inlingos.com.

6. You agree not to reproduce, duplicate, copy, sell, resell or exploit any portion of the Service, use of the Service, or access to the Service without the express written permission by inlingos.com

7. We may, but have no obligation to, remove Content and Accounts containing Content that we determine in our sole discretion are unlawful, offensive, threatening, libelous, defamatory, pornographic, obscene or otherwise objectionable or violates any party’s intellectual property or these Terms of Service.

8. Verbal, physical, written or other abuse (including threats of abuse or retribution) of any inlingos.com customer, employee, member, or officer will result in immediate account termination.

9. If your bandwidth usage significantly exceeds the average bandwidth usage (as determined solely by inlingos.com) of other inlingos.com customers, we reserve the right to immediately disable your account or throttle your account until you can reduce your bandwidth consumption.

10. inlingos.com does not warrant that (i) the service will meet your specific requirements, (ii) the service will be uninterrupted, timely, secure, or error-free, (iii) the results that may be obtained from the use of the service will be accurate or reliable, (iv) the quality of any products, services, information, or other material purchased or obtained by you through the service will meet your expectations, and (v) any errors in the Service will be corrected.

11. You expressly understand and agree that inlingos.com shall not be liable for any direct, indirect, incidental, special, consequential or exemplary damages, including but not limited to, damages for loss of profits, goodwill, use, data or other intangible losses (even if inlingos.com has been advised of the possibility of such damages), resulting from: (i) the use or the inability to use the service; (ii) the cost of procurement of substitute goods and services resulting from any goods, data, information or services purchased or obtained or messages received or transactions entered into through or from the service; (iii) unauthorized access to or alteration of your transmissions or data; (iv) statements or conduct of any third party on the service; (v) or any other matter relating to the service.

12. The failure of inlingos.com to exercise or enforce any right or provision of the Terms of Service shall not constitute a waiver of such right or provision. The Terms of Service constitutes the entire agreement between you and inlingos.com and govern your use of the Service, superceding any prior agreements between you and inlingos.com (including, but not limited to, any prior versions of the Terms of Service).

13. Questions about the Terms of Service should be sent to contact@inlingos.com.

Last update: 1 May 2017

תרגמו את קבצי האינדיזיין שלכם עם ‬InLingos. נסו חינם למשך 14 יום!

           

© 2022 InLingos כל הזכויות שמורות